2020 MTV Avrupa Müzik Mükafatları kazananları belirli oldu

“2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” global müziğin en büyük isimlerinden kimilerini onurlandırdı. BTS, “En Yeterli Şarkı”, “En Güzel Grup”, “En …

“2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri” global müziğin en büyük isimlerinden kimilerini onurlandırdı. BTS, “En Yeterli Şarkı”, “En Güzel Grup”, “En Düzgün Online Performans” ve “En Büyük Hayranlar” kategorilerinde dört ödül aldı. Karol G, Nicki Minaj ile “Tusa” kesimiyle “En Düzgün Latin” ve “En Yeterli İşbirliği” kategorisinde, Lady Gaga “En Güzel Sanatçı” kategorisinde, DJ Khaled ise “En Güzel Klip” kategorisinde mükafatların sahibi oldu.

Birinci kere ödül kazanan YUNGBLUD “En Güzel Çıkış” mükafatını alırken gecenin sunucuları Little Mix kümesi “En Uygun Pop” mükafatını kazandı. Cardi B, “En Uygun Hip-Hop” kategorisinde, Coldplay “En Yeterli Rock” kategorisinde ve Hayley Williams “En Düzgün Alternatif” kategorisinde ödül aldı.

“En Güzel Pop” kategorisinde ödül alan ve şova inanılmaz bir güç ile mesken sahipliği yapan Little Mix, dansçılar eşliğinde Londra’da çekilmiş “Sweet Melody” kesimlerinin performansını sergiledi. Bu yılın yüksek teknoloji hissine sadık kalan küme, çağdaş bir dokunuşla İnka’dan ilham alan bir piramitten sahne alıyormuş üzere görünmek için AR (artırılmış gerçeklik) teknolojisini kullandı.

Alicia Keys, “Love Looks Better” isimli kesiminde güçlü vokalleri ile gecenin unutulmaz performanslarından birine imza attı. Çarpıcı performansına tüm yüzünü kaplayan çivili bir maske ile başlayan Keys, devamında ise piyanosu ile Los Angeles gecelerinde seyahat etti. Ödüllü sanatçı Sam Smith “Diamonds”ın bir yorumunu seslendirdi.

Bu yılın “En Güzel Yeni” mükafatını kazanan ödüllü müzikçi Doja Cat, “Say So” isimli kesiminin performansına bir televizyon setinden papatya dolu bir sahneye sürünerek başladı. Dave Grohl tarafından verilen “En Yeterli Çıkış” ödüllü YUNGBLUD’a gitti. Sanatçı Londra’nın tarihi Roundhouse’undan “Cotton Candy” ve “Strawberry Lipstick” müziklerini seslendirdi. İngiliz müzikçi, kelam müellifi ve multi-enstrümantalist, melek kanatları ile uçarak başladığı performansının devamında dev boyutlarda, kırmızı, dikenli bir şişme balonun yanında bulunan kümesinin yanına dönerek çarpıcı bir MTV performansı sergiledi.

“MTV Avrupa Müzik Mükafatları Kuşak Değişim Ödülü”, beş korkusuz bayanı dünya çapında ırksal ve toplumsal adalet gayretinin ön saflarındaki güçlü çalışmaları nedeniyle ödüllendirmek için üçüncü sefer verildi. Kazananlar ortasında Nijerya’da SARS’yi sona erdirmek için savaşan araştırmacı gazeteci Kiki Mordi; Birleşik Krallık’ta ırksal adalet aktivisti Temi Mwale; Malezya’da bir portre fotoğrafçısı olan Catherhea Potjanaporn; Brezilya’da bir moda gazetecisi olan Luiza Brasil ve ABD’li Siyah trans aktivist Raquel Willis var. Her kazanana, Londra’daki Black Lives Matter hareketindeki çalışmaları ile tanınan İngiliz bayan sanatçı Azarra Amoy tarafından yaratılan çeşidinin tek örneği özel bir ödül verildi.

Ek olarak, MTV, İspanya’dan Latin Amerika’ya, Macaristan ve Afrika’ya kadar dünyanın dört bir yanındaki farklı ülkelerden lokal Avrupa Müzik Mükafatları kazananlarını birinci sefer düzenlenen özel bir MTV International Facebook Live aktifliğiyle kutladı.

2020 MTV AVRUPA MÜZİK MÜKAFATLARI KAZANANLAR LİSTESİ

En Güzel Klip

DJ Khaled featuring Drake ’Popstar’ starring Justin Bieber

En Düzgün Sanatçı

Lady Gaga

En Güzel Müzik

BTS – Dynamite

En Âlâ İşbirliği

Karol G – Tusa ft Nicki Minaj

En Âlâ Pop

Little Mix

En Güzel Küme

BTS

En Güzel Yeni

Doja Cat

En Büyük Fanlar

BTS

En Uygun Latin

Karol G

En Âlâ Rock

Coldplay

En Güzel Hip Hop

Cardi B

En Düzgün Elektronik

David Guetta

En Yeterli Alternatif

Hayley Williams

Uygunluk İçin Görüntü Klip

H.E.R. – I Can’t Breathe

En Uygun Çıkış

YUNGBLUD

En uygun Online Canlı Performans

BTS BANG BANG CON – The Live

MTV Avrupa Müzik Mükafatları 2020 Hakkında

MTV Avrupa Müzik Mükafatları 2020, 8 Kasım’da tüm dünyada yayınlanacak. Dünyanın dört bir yanından en başarılı sanatkarları kutlayan ve en büyük global müzik ödüllerinden biri olan MTV Avrupa Müzik Mükafatları, MTV’nin 180 ülkedeki global ağında müzik tutkunlarına eşsiz, çok platformlu bir tecrübe yaşatıyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Views:
35
Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: