Artık Şaşırtmıyorlar: Bazı Influencer’ların Özel Uçakta Poz Vermiş Gibi Görünmek İçin Uçak Görünümlü Set Kiraladıkları Ortaya Çıktı

Ne yalan hayatlar varmış. Sosyal medyanın beğeni uğruna her şeyin mübah görüldüğü tuhaf dünyasında bugüne dek neler neler gördük. Kendisini …

Ne yalan hayatlar varmış.

Sosyal medyanın beğeni uğruna her şeyin mübah görüldüğü tuhaf dünyasında bugüne dek neler neler gördük. Kendisini olmadığı yerlere photoshop’la ekleyen mi dersiniz,

Yoksa Büyükada’daki oteli Paris diye yutturmaya çalışan mı?

Influencer veya sosyal medya fenomenliği günümüzde çığırından çıkmış halde. O kadar çok sahte örnek var ki, saymakla bitmez.

Sahip olmadığı lüks arabalarla poz veren, araç kiralayan ve kendisininmiş gibi davranan, satın aldığı giysileri fotoğraflarında kullandıktan sonra iade eden, lüks tatil bölgelerine gidip sokakta sabahlayan ama lüks mekanlarda fotoğraf çektirerek kendisini lüks bir tatilde gibi gösterenler… Dünyada da, ülkemizde de saydıklarımız tamamen gerçek ve sık yaşanan durumlar.

Bu duruma dikkat çekmek isteyen bir influenver olan Natalia Taylor, geçtiğimiz aylarda Bali’de tatildeymiş gibi fotoğraflar paylaşmış ve daha sonra bu çekimlerin aslında bir Ikea mağazasında gerçekleştirildiğini açıklamıştı.

Artık pek çok insanın farkına varmasına rağmen kuylu kuyundan vazgeçemiyor. Şimdi de bazı influencer’ların özel jet şeklinde tasarlanmış fotoğraf stüdyolarında çekim yaptığı ortaya çıktı.

Bilindiği gibi filmler, klipler, moda çekimleri için uçak görünümlü setler kullanılıyor. Ancak gerçek hayatın yansıtıldığını iddia eden sosyal medya hesaplarının kullanması epey tuhaf.

Bu yeni bir şey de değli. Zenginlerin yaşamlarının Instagram’da ilk popüler olduğu zamanlarda Rusya’da bir şirket özel uçakları fotoğraf çekimleri için kullanmaya başlamıştı.

Şimdi bu yöntem Amerika’ya da ulaştı.

Her şeye alışkın olsak da hala şaşırmaya devam edenler vardı.

“Olamaz, Los Angeles Instagram kızlarının özel jet görünümlü stüdyoları fotoğrafları için kullandıklarını öğrendim. Görüntünün tamamen sahte olabilmesi çok çılgınca. Ortamın, kıyafetlerin, vücudun… Bilmiyorum bu sadece gerçeklik algımı biraz sarstı.”

Özel uçaklar hala çok küçük bir azınlığın sahip olabildiği bir lüks.

Ünlü ve zengin insanların giydiklerine, gittikleri yerlere ulaşmak nispeten daha kolay. En azından sahte veya benzer versiyonları tercih edilebiliyor. Ancak herkesin özel jet kiralaması mümkün değil. Kendilerini zengin göstermek ve daha fazla beğeni almak isteyen fenomenler bu yönteme başvurmuş görünüyor.

Sorun elbette bu stüdyoyu kullanan kişilerin gerçekten uçaktaymış gibi davranması.

Sürekli sahip olmadıkları bir yaşamı paylaşan influencer’lar genellikle gerçek hayatla sosyal medya arasında sıkışıp ulaşmak istedikleri hayat için farklı yollara giriyor veya ruhsal problemler ile uğraşıyorlar.

Burada sorulması gereken soru herkesin özel uçağa binmesi şart mı olacaktır; ancak günümüz anlayışına göre bu soru hayli anlamsız.

1 milyar Dolar serveti olan Kylie Jenner, 400 milyon Dolar sahibi Rihanna ile aynı çantayı takan fenomenler yüksek bir gelirleri olmasa da elbette onlar gibi özel uçak kullanmak da isteyecektir. Özel jetler Instagram’dan önce de vardı, ancak gerçekten zengin insanların hayatları ilk kez bu kadar göz önüne geldi ve insanlarda zengin görünme takıntısı da artmış oldu.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Views:
50
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: