Aslı Şafak:” Bence Televizyonların Bayanlara Yer Açması ve Talih Tanıması Gerekiiyor”

Gazeteci, muharrir Aslı Şafak meslek yolcuğunu, gazetecilik mesleğini ve “Aslı Şafakla İşin Aslı” programı hakkında merak edilenleri MAG okurları …

Gazeteci, muharrir Aslı Şafak meslek yolcuğunu, gazetecilik mesleğini ve “Aslı Şafakla İşin Aslı” programı hakkında merak edilenleri MAG okurları için anlattı.

İktisat anlatımından sonra talk showa geçiş sürecini paylaşan Şafak, “Hem ülkenin konjonktürel durumu hem de benim üretkenliğim biraz kısırlaşmıştı. Yeni ve diğer bir şey arıyordum. Neden akşamları Talk Show yapmıyorum diye düşündüm. Zorlukları doğal ki vardı zira keskin bir dönüş oldu. Yeni bir alan yaratarak kendimi burada tanımak istedim” diye konuştu. Şu anda ekranlarda tek bayan talk show programcısı olduğunu belirten başarılı programcı, “ Türk televizyonlarında şu an Talk Show yapan tek bayanım. Talk Show alanında, kemikleşmiş bir erkek hükümran durum var. Bu nedenle daima erkeğe alışığız. Birkaç bayan bahtını denedi ancak ne yazık ki uzun vadeli olamadı. Meğer bayanlar da erkekler kadar hazırcevap, esprili, bilgili, donanımlı, zeki ve kıvrak olabilirler. Bunu göstermekte hiçbir sorun yok. Bence televizyonların da bayanlara yer açması ve baht tanıması gerekiyor.

Views:
60
Article Tags:
·
Article Categories:
Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: