Bu Kadarına da Pes: Ünlülerin Reklamını Yaptığı Zayıflama Çayının İnsanların Sağlığını Tehlikeye Attığı Ortaya Çıktı!

İnsanların sağlığı bu kadar ucuz mu? Ünlülerin sosyal medya üzerinden çeşitli ürünleri takipçilerine önerdiklerini biliyoruz. Ama bazen bu işin …

İnsanların sağlığı bu kadar ucuz mu?

Ünlülerin sosyal medya üzerinden çeşitli ürünleri takipçilerine önerdiklerini biliyoruz. Ama bazen bu işin ayarı kaçıyor, bazı isimler denemedikleri birtakım ürünleri de sırf reklam anlaşması yaptıkları için öneriyorlar!

Geçtiğimiz mart ayında Seda Sayan, Seren Serengil ve Şeyma Subaşı gibi isimlerin 'koronavirüsten koruyor' diyerek reklamını yaptığı ürün sahte çıkmıştı hatta!

Bu koronavirüs fırsatçılığının ve dolandırıcılığının ardından benzer bir durum da 'zayıflama çayı' adı altında satılan, “Mangostan Çayı” için yaşandı!

Ebru Polat, Demet Akalın, Gülben Ergen, Ece Erken, Pınar Altuğ ve Yeliz Yeşilmen gibi ünlü isimlerin reklamını yaptığı bu çayın, insanların sağlığını tehlikeye attığı ortaya çıktı!

Ünlülerin tavsiyesiyle bu bitki çayını alan birçok kişi, sağlıklarının bozulduğu gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı'na şikayette bulundu.

Mangostan çayının reklamını yapan isimlerden biri olan Ece Erken de tepkilerin odak noktası haline geldi.

İnsanlar Erken'e “Para için insanların sağlığını tehlikeye atıyorsun” diyerek tepki gösterdi!

Uzmanların da insanları uyardığı zayıflama çayları nedeniyle geçmişte ölümden dönen Seda Nur Çalışkan da bu çayı ünlülerin tavsiyesiyle aldığını söylemişti.

Zayıflama çayı nedeniyle karaciğeri iflas eden ve karaciğer nakli yapılan genç kadın, “Ünlüler para kazandı, ben karaciğerimi kaybettim. Savcılığa suç duyurusunda bulundum.” açıklaması yapmıştı…

Uzmanlar bu ve bunun gibi 'zayıflama çayı' adı altında satılan ürünlerin kullanılmaması konusunda insanları uyarıyor. Öyle ki bu çayların, ani ölümlere bile neden olabileceği söyleniyor!

Ne denir ki? Milyonlarca insanın güvendiği ünlü isimlerin, bir ürünün reklamını yapmadan önce o ürünün güvenilirliğinden emin olması gerekmiyor mu? Sağlık bu en nihayetinde!

Umarız benzer durumlar bir daha yaşanmaz! Bu dolandırıcılığa ve fırsatçılığa alet olmazlar…

Views:
427
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: