‘Casa de Mandala’ by Tanju Babacan

Tanju Babacan sıcacık bir koleksiyon ile konutlardaki yerini almaya hazırlanıyor. Bugüne kadar ünlü sanatkarlara yaptığı sıra dışı kostümler ve …

Tanju Babacan sıcacık bir koleksiyon ile konutlardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Bugüne kadar ünlü sanatkarlara yaptığı sıra dışı kostümler ve ses getiren defilelerle tanıdığımız kırmızı sakallı moda dizayncısı Tanju Babacan, markası altındaki koleksiyon yelpazesine bir yenisini ekliyor. Hali hazırda Haute Couture, Fast Couture, Hazır Giysi, Aksesuar koleksiyonları ile tüketiciyle buluşmaya devam eden dizayncı, yeni mesken dokumacılığı koleksiyonuyla meskenlere renk getirmeyi vaat ediyor.

Yıllardan beridir yerlere nazaran kostümler ve konseptlere uygun yerler tasarladığını söz eden Tanju Babacan’a nazaran artık konut dokuması koleksiyonu çıkarmanın vakti gelmişti de geçiyordu bile. Kendisini harekete geçirenin ise yeni taşındığı konutu için ruhunu yansıtan bir yatak örtüsü bulamayışı olduğunu lisana getiriyor.

Bir müddettir ruhunu dinlendiren mandala seyahatini 30 yıllık Haute Couture tecrübesi ile birleştiren Tanju Babacan, tasarladığı koleksiyonun sonlu sayıda üretilen birinci serisini beğeniye sunacak. Kırmızı sakallı dizayncı ‘Casa de Mandala’ ismini verdiği koleksiyonunu -sıcaklık ve canlı renk opsiyonlarını göz

önünde bulundurarak- Polar kumaşlar ile hazırlıyor. Koleksiyonun birinci sürümünde yatak örtüleri, yastıklar, kırlentler, minderler, duble polar battaniyeler, elyaflı ve kapitoneli battaniyeler yer alıyor. Her biri Tanju Babacan ‘ın mandala çizimlerinden hayata getirilen dizaynların üretim sürecinde lazer kesim, patchwork prensipleri, kapitone üzere uygulamalar tercih edilirken, elyaf seçiminde de anti bakteriyel boncuk silikon ve ecotex sertifikası gözetildiğini belirtmekte yarar var. Tanju Babacan ‘ın yeni konut dokumacılığı koleksiyonu ‘Casa de Mandala’ önümüzdeki hafta online platform ve Tanju Babacan web kanallarından satışa sunulacak. Konut dokumacılığı çalışmalarının bu koleksiyonla sonlu kalmayacağının işaretini de veren dizayncı, yakında koleksiyonun eser gamını genişletmeye yönelik çalışmalara başlayacağının da muştusunu veriyor.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Views:
34
Article Categories:
Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: