Demet Evgar’dan birinci single; ‘Nanay’

Başarılı oyuncu Demet Evgar’ın birinci single çalışması “Nanay”,  20 Kasım’da müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Kelam ve müziği Sezen …

Başarılı oyuncu Demet Evgar’ın birinci single çalışması “Nanay”,  20 Kasım’da müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Kelam ve müziği Sezen Aksu’ya ilişkin olan  “Nanay”   Aykut Gürel’in yapımcılığında, İremrecords etiketiyle çıkıyor.

2007’de yer aldığı Rock Müzikalleri’nden bu yana, oyunculuk mesleğinin yanı sıra müzik söylemeye ve müzikal projeler geliştirmeye devam eden Demet Evgar’ın birinci single çalışması “Nanay” müzik severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Sezen Aksu imzalı birinci single’ını yayınlayacak olan Demet Evgar’a düzenlemede Murat Acar eşlik ediyor. Kesime çekilen klibin direktör koltuğunda ise Yiğit Evgar yer alıyor.

Dokusal Yelpazeye Sahip, Pürüzsüz Bir Ses”

Başarılı müzik adamı Aykut Gürel, Demet Evgar için şunları lisana getirdi; “kayıt seanslarına bir piyes rolü üzere yaklaştı. Stüdyoya geldikten sonra aranjmanları ve müzik kelamlarını öğrendi, müziklerde yaratılan karakterlere yerleşti, sonra parçayı kaydetti ve bitti..” Demet Evgar’ın sesinin ise; “pürüzsüzden ve melankoliden geniş bir dokusal yelpazeye sahip” olduğunu kaydetti.

“ Nanay: Yalnızlığa övgü”

Kelam ve müziği Sezen Aksu’ya ilişkin “Nanay”ı birinci dinlediği an , single yapma kararını verdiğini söz eden Evgar; ”Nanay için tek bir şey söyleme hakkım olsa “Yalnızlığa övgü” derim. Ne değerlidir yalnızlığımız, kendimizi tanımak icin ne değerli bir kapıdır. Lakin bazen o kapıdan içeri  girmeye korkar bir yanımız, sevdiğimiz insanın kendisiyle baş başa kalmak istemesi bile korkutur bizi. Halbuki bağlantı içinde de insanın yalnız kalma hakkı vardır, böylelikle hem kendini hemde bağlantıyı büyütür. Yalnız kalmadan kalabalık olamaz insan. O yüzden  kendinizin, sevdiğinizin yalnız kalmasına müsade edin ortada. Molalar düzgündür, güzelleştirir insanı.”dedi.

Demet Evgar’ın daha evvel Selen Öztürk, Serkan Keskin ve prodüktörlüğünü yürüttüğü Multitap ile yaptığı hafızalarda yer etmiş düetlerin yanı sıra  “Aile Arasında” sinemasındaki başarılı vokal performansı ve “Fark Etmeden” müziği yorumu büyük beğeni toplamıştı.

Merakla beklenen Nanay” 20 Kasım Cuma  tüm dijital platformlarda!

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Views:
46
Article Tags:
· ·
Article Categories:
Diğer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: