Eylül Ayının En Çok İzlenen 20 Televizyon Dizisi

Yeni diziler zirveyi görüyor, eskileri ise büyük tehlikede. Bakalım Türk halkı en çok hangi dizileri izlemiş?  NOT: Eylül ayı içinde yayınlanan …

Yeni diziler zirveyi görüyor, eskileri ise büyük tehlikede. Bakalım Türk halkı en çok hangi dizileri izlemiş? 

NOT: Eylül ayı içinde yayınlanan bölümlerin TOTAL reyting ortalaması alınarak hesaplanmıştır.

20. Zümrüdüanka geçen senenin en çok izlenen dizilerinden. Geçen seneye göre büyük kan kaybetti ama ilk 20’ye girmeyi de başardı. Cumartesi gününün Kuzey Yıldızı İlk Aşk’tan sonra en çok izlenen dizisi.

FOX TV

19. Maria ile Mustafa ortalama ile kurtarıyor. Yoksa reytingleri hiç de iyi gitmiyor. Pazar günleri yayınlanan dizi, uzun soluklu olacağa benzemiyor.

atv

18. Hercai bizim için çok büyük bir hayalkırıklığı. Pandemi başlamadan önce cuma gününün büyük oyuncularıydı, hatta tüm hafta içinde ilk 5’e giriyordu. Şimdi ise o kadar kan kaybetti ki erken final mi geliyor haberleri her yerde.

atv

Dizinin birçok ülkeye ihraç edilmesi sebebiyle biz bunun hemen gerçekleşmeyeceğini umuyoruz.

17. Menajerimi Ara çok eğlenceli, çok kaliteli bir dizi. Fakat salı gibi ölüm grubu bir günde yer edinemedi. Henüz 3 reytingin üstünde ama bir an önce yükselişe geçmesi gerek.

Star TV

16. Bay Yanlış bu listeye son kez giriyor, çünkü yayından kaldırılıyor. Final yapacak romantik komedi dizisi, ilk bölümünden itibaren hiç parlak reytingler alamadı. Sonu da hazin oldu…

FOX TV

15. Arıza, yeni başlayan ama hızlı bir şekilde kitle kazanan dizilerden. Pazar günü şimdilik Savaşçı’nın bir adım gerisinde ama biz yükselişe geçeceğini düşünüyoruz.

Show TV

14. Ramo’ya bir haller oldu, pandemi kimseye yaramazken ona epey iyi geldi. Meğer onun günü cuma olmalıymış, çünkü o Kırmızı Oda’nın hemen arkasından nal toplattırıyor diğer dizilere.

Show TV

13. Savaşçı geçen seneye göre kötü bir başlangıç yaptı ama toparlıyor. Yine de Arıza ile kıyas kıyasa bir mücadele verecekler gibi duruyor.

FOX TV

12. Kuzey Yıldızı İlk Aşk, pandemi öncesi cumartesi gününde harika reytingler alıyordu. Hala günün dizi birincisi ama geçen seneki reytinglere ancak birkaç hafta sonra ulaşır gibi.

Show TV

11. Sefirin Kızı da en büyük ikinci hayalkırıklığımız. Nerede o pazartesi günü Çukur’a korku olan dizi, nerede şimdiki… Evet, kaldırılması mümkün değil ama bir an önce kendine gelmesi gerek. Yoksa Uyanış onu yer vallahi…

Star TV

10. Doğduğun Ev Kaderindir ise geçen seneye göre reytingini yükselten ve hatta iyi bir başlangıç yapan nadir dizilerden. Çarşamba gününde kalıcı olacak gibi gözüküyor.

TV 8

9. Arka Sokaklar’ın reytingi hala 5’in üzerinde, hala çok izleniyor. Artık birinciliği söz konusu değil, onu Kırmızı Oda’ya kaptırdı ama olur o kadar.

Kanal D

8. Yasak Elma, pazartesi günü gibi aksiyon dolu bir günün içinde entrikayla mücadele veriyor. Yine güzeller, yine çiçek.

FOX TV

7. Kırmızı Oda’yı bir sonraki ayda çok daha iyi bir sıralamada göreceğiz gibi. Reytinglerin ortalamasını aldığımızdan şimdilik burada ama ilk 3 garanti, o kadar diyelim. Cuma gününün en çok izlenen ve sosyal medyanın en çok konuşulan dizilerinden.

TV 8

6. Çukur yine bildiğiniz gibi. Yeni oyuncular, hikayelerde yeni pencereler Çukur’a çok iyi geldi. Evet geçen seneki kadar izlenmiyor ama pandeminin de izleme tv alışkanlıklarını değiştirdiğini biliyoruz. Uyanış’a birinciliği kaptırdı ama biz daha ölmedik diyor, o ayrı.

Show TV

5. Masumlar Apartmanı’nı bir sonraki ayda 1. sırada görebiliriz. O da reyting ortalaması mağdurlarından, yoksa son 2 bölümü bütün haftayı ezdi geçti. Galiba konusu ve oyunculukları bakımından TRT 1’in efsane dizilerinden olacak.

TRT 1

4. Uyanış: Büyük Selçuklu süper bir başlangıç yaptı. Seyirci TRT 1’in bu tarz işlerini seviyor. Yine bir tarihi dönem, yine güzel reytingler diyebiliriz. Pazartesi gününü hemen kapmak, girer girmez 4. sıraya yerleşmek kolay değil.

TRT 1

3. Mucize Doktor, geçen sana aldığı reytingin yarısını aldı. Yine de ay 3.’sü olmasını engellemedi. Bakalım giderek yükselişe mi geçecek, yoksa kan mı kaybedecek.

FOX TV

2. Sen Çal Kapımı bu ayın en büyük başarı hikayesi. Bir yaz dizisinin hem izlenme hem de popülerlik anlamında uzun zamandır bu kadar etki yarattığını görmemiştik. Bu ayı 2. olarak tamamladı, umarız aynı güne Kuruluş Osman geldiğinde de başarısı devam eder.

FOX TV

1. Bir Zamanlar Çukurova ise bambaşka bir olay gerçekten, hep iyi hep iyi. Pandemi de olsa sezonlar boyu da sürse, karşısına rakipler de gelse yıkılmıyor. Evet o da reyting oranı anlamında bir düşüş yaşıyor ama birinciliği elden bırakmıyor. Tebrik ediyoruz!

atv

Views:
30
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: