Fakirliğimizle Dalga Geçen Ekmek Köftesi Tarifinden Önce Garibanlığımızı İliklerimize Kadar Hissettiren Gıdalar

Bu yemekler sadece canın çektiği zaman güzel, mecbur olduğun zaman değil! Balık köftesi ama balık falan yok Varsın olmasın, reçelle ve …

Bu yemekler sadece canın çektiği zaman güzel, mecbur olduğun zaman değil!

Balık köftesi ama balık falan yok

Varsın olmasın, reçelle ve peynirle tüketilirse vay bana vaylar bana! Ekmek israfı ve yokluk gibi sebeplerden çıkan bu yiyecek, yağda kızarınca balık gibi oluyor. Yeterince inanırsanız lüfer bile olabilir…

Antrikot bak işine koçum, Menemen mutlulukur!

Öyledir tabii de etin yeri ayrı bunun yeri ayrı. Bi domates, bi biber, iki yumurta bitti gitti! Manyağı olunacak kadar güzel bir gariban yiyeceğidir; yemek için illa fakir olmak da gerekmez.

Ağzına burnuna bulaştırarak yediğinde tüm derdi unutturan salçalı makarna

Makarna üzerine çok fazla sosyolojik tespit yapılır aslında. Adamlar bunu şenlik havasında pişirip yiyorlar İtalya’da, bizse para olmayınca ilk olarak makarna yapıyoruz.

Nice mutlu sona gidecek ilişkinin bitmesine sebep olan tavuk döner

Hani oğlan kıza ilk buluşmada tavuk döner ısmarlamış da kız çocuğu terk etmiş hikayesi var ya, o kadar hor görülmüş bir yiyecek bu işte. Halbuki her öğrencinin ekmek arası yerken kendini kaybetmesine sebep olmuştur zamanında.

Evi bir anda asker kışlasına çeviren salçalı patates yemeği

Bu yemek o kadar gariban ki, adı bile yok. Hani karnıyarık gibi, oturtma gibi bir tanımı bile hak etmemiş öyle söyleyeyim. Bi kere bu yemeği gariban yapan, içine et ya da kıyma konmaması. Çatalla ezecen bunu bi güzel, yanına da kuru soğan ohhh misss!!!

Büyüklerinin eskileriyle büyümüş her çocuğun yaşama motivasyonunu sağlayan bisküvili pasta

Bunun pudingini tencereden yalamayan defolsun gitsin bu gezegenden arkadaşlar. Pasta ezelden beri pahalı bir gıda biliyorsunuz. Fıstığı var, meyvesi var, zartı var zurtu var. Analarımız güdük kalmayalım diye az mı yapıp koydu bunu dolaba. Canım analarımız

Kokusunu duyar duymaz fakirleştiğiniz, hiçbi şeysiz bulgur pilavı

Pilavın kendisini görür görmez insan kulaklarında isyan çığlıklarını duyuyor. Şimdi tabii bunu glisemik indeksli, vay efendim sağlıklı diye tüketenler var. Garibanın bi şeyini de alıp moda yapmayın plaza hayatlarınıza!

Tereyağsız, sosyetesiz, sadece tokluk vadeden dümdüz sokak simiti

Yemin ediyorum her öğün yenecek bir gıda. Ama öyle saraylarda satılan antin kuntin simitlerden bahsetmiyorum. Bildiğin dümdüz sokak simiti olacak. Bu simite bile parası yetmeyen insanlar var aramızda bliyorsunuz değil mi?

Üç tarafı denizlerle çevrili memlekette balığa, hayvancılığın son derece önemli olduğu memlekette ete ulaşmak gerçek bir dram artık. Yukarıda saydığımız şeyleri biz canımız istediği için yersek lezzetlidir, mecbur olduğumuz için değil. Ekmekten etsiz köfte yapmayı öğreten bu zihniyet bizimle dümdüz dalga geçiyor. Şu zamanda konuştuğumuz şeye bakar mısınız?

Views:
27
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: