Ferdi Tayfur’un Müge Anlı’ya Konu Olacak İlişkileri ve Özel Hayatı Kafanızı Biraz Karıştıracak

Müge Anlı gelse Ferdi Tayfur’un ilişki ağlarını çözemez herhalde… Kaynak 12 Ferdi Tayfur, ülkemizin yetiştirdiği en önemli arabesk …

Müge Anlı gelse Ferdi Tayfur’un ilişki ağlarını çözemez herhalde…

Kaynak 12

Ferdi Tayfur, ülkemizin yetiştirdiği en önemli arabesk sanatçılarından biri şüphesiz. Sayısız ödülleri ve rekor kıran albümleriyle dev bir hayran kitlesine sahip besteci ve müzisyen kendisi. Elbette onun bu noktaya gelmesi kolay olmamış…

Babasının hayran olduğu dublaj sanatçısı Ferdi Tayfur’un adını taşıyan sanatçının tam adı Ferdi Tayfur Turanbayburt. Kendisi henüz ergen bile değilken babası Adana’da öldürülüyor ve eğitim hayatını yarıda kesip çalışmak zorunda kalıyor. Denk gelirse düğünlere gidip şarkı söylüyor. Bu arada Adana Radyosu’nun açtığı ses yarışmasına giriyor ve burada ikinci oluyor.

Yeniden evlenen annesi ve üvey babası ile Adana’da yaşayan Ferdi, Adana çiftliklerinde pamuk topladıktan sonra İstanbul’a kaçmayı başarıyor.

Üvey babasının tüm engellemelerine rağmen Luna Park gazinosunda önce bağlama sanatçısı olarak iş buluyor. Daha sonra Leyla isimli plağını dolduruyor ve şarkıcı olarak ilk parasını kazanıyor. İşte tam da bu aralar Ferdi Tayfur’un yıllar yılı konuşulacak özel hayatı şekillenmeye başlıyor.

Ferdi Tayfur’un ilk ilişkisi 16-17 yaşlarındayken evlilik dışı bir ilişki. Bu ilişkiden de Timur isimli bir oğlu dünyaya geliyor. Ancak Timur’un annesi, çocuğunu babaya vermiyor. Fakat yıllar sonra Ferdi Tayfur oğlunu arayıp br şekilde buluyor.

Bu ilişkinin akabinde Ferdi Tayfur askere gidiyor. Askerden döner dönmez Zeliha Hanım’la evleniyor ve bu evlilikten de Tuğba ve Funda isminde iki kız çocuğu sahibi oluyor.

Kariyer basamaklarını hızla çıkarken albümlerin yanı sıra film çekimleri de devreye giriyor. Çeşme isimli filmdeki rol arkadaşı Necla Nazır ile evliyken birlikte olmaya başlıyor. Bu ilişki tam 30 yıl sürüyor ancak resmi bir nikah gerçekleşmiyor çünkü Ferdi Tayfur, Zeliha Hanım’la hâlâ evli. Bu ilişkiden de Tuğçe isimli bir kız çocuğu sahibi oluyor çift.

32 yıl sonra Necla Nazır’ı terk edip, klibinde rol alan kadın oyuncu Habibe Ümyanı Demir ile Marmaris’te yeni bir hayata başlıyor. 2009 yılında bu ilişkiden Taha isimli bir erkek çocuğu sahip oluyor Ferdi Tayfur. O sırada kendisi 64 yaşında.

Herkes Habibe Hanım’la birlikte olduğunu düşünürken ortaya başka bir dedikodu atılıyor. İddialara göre Ferdi Tayfur, Habibe Hanım’ı terk edip resmi nikahlı tek eşi olan Zeliha Hanım’a dönüş yapıyor. Daha sonra bu dedikoduların doğru olduğunu şu sözlerle yanıtlıyor:

“Zeliha Hanım’a döndüğüm doğrudur. O yalnızdı, ben yalnızdım. Zaten kadıncağız yıllardır yalnız, benim yolumu gözlüyordu. Ömrümün çoğu gitti azı kaldı. Onun da öyle. Kalan ömrümü eşimle birlikte geçirmek istiyorum, çok mutluyum”

32 yıllık ilişkileri bittikten sonra Necla Nazır’ın bir röportajda anlattıkları ise çok ilginç. Ferdi Tayfur’un bir öğlen yemeği sırasında “durup dururken” kendisini terk ettiğini şu sözlerle anlatıyor Nazır:

“Ferdi evde değildi. Saat 12.00’ye geliyordu. Her gün bu saatte yemeğini hazırlar ofisine gönderirdim. Telefon açıp ‘Yemeğini kaçta istiyorsun?’ dedim. ‘Necla az sonra gazetede göreceksin. Ben ayrılıyorum’ dedi.”

Damdan düşer gibi… 
Evet damdan düşmüş gibi oldum zaten. 

Hemen sonra ofisini bastığınız doğru mu? 
Önce gazeteleri okudum, yıkıldım. Beni ofiste karşısında görünce korktu. Hiç sesini çıkaramadı. Ertesi gün dünyanın öteki ucuna Hong-Kong’a gitti. Uzun bir süre gelmedi.

Necla Nazır, kendisinin 15 yıl boyunca Habibe Hanım’la eşini paylaştığını hiçbir şekilde fark etmediğini söylüyor.

Eşiniz başka bir kadına ev alıyor, emlakçı dükkanı açıyor, turnelere birlikte gidiyorlar. Ve sizin ruhunuz duymuyor. Ya Ferdi Bey süpermiş ya da özür dilerim, ama siz körmüşsünüz.

En ufak falso vermedi diyorum. Her gün saatinde evindeydi. Tartıştığımız günlerde küsüp ofisine gidiyordu. Bir gün kalıp geri dönüyordu. Demek ki öteki evdeymiş.

“Dikkatinizi çekecek hiçbir şey olmadı mı? Sessiz konuşmalar, uzayan iş gezileri?” sorusuna ise şöyle cevap vermiş Necla Nazır.

Turneye gittiğinde bir gecelik kaçamaklar yapmasını göze almıştım. Buna ses çıkarmazdım. Adı üstünde 1 gecelik kaçamak! Ama 15 yıllık bir ilişkisi olduğu aklımın ucundan geçmezdi. Bir de ben kendime çok güvenen bir kadınım. Ferdi’yi 30 yıllık ilişkimde ‘Nerdesin, kiminlesin, niye aramadın’ diye hiç didiklemedim. Rahat bıraktım adamı.

Bu arada Necla Nazır ve Ferdi Tayfur’un kızları Tuğçe’nin, babasına annesiyle evlenmek için ısrar ettiğini de söylüyor Necla Nazır. Ancak kendisinin bu yönde bir ısrarı olmamış.

Bu arada Habibe Ümyani Demir’in 10 yıl önce, yani henüz Ferdi Tayfur ile beraberken verdiği bir röportajı var. Oradaki en dikkat çekici kısımlardan biri şöyle:

*Öncelikle şunu belirtmeliyim; Ferdi Bey ile ilişkimiz öyle yazıldığı gibi 5 yıl ya da 10 yıldır varolan bir ilişki değil. Biz tam 20 yıldır birlikteyiz. Bunca yıldan sonra da Ferdi Tayfur beni yüz üstü bırakıp gitmez. Necla Hanım sanatçıydı o kendi ayaklarının üzerinde duruyor. Ama ben Ferdi Tayfur desteğiyle Emirganüstü’ndeki Ferdifon Emlak’a devam ediyorum. İşimde de çok başarılıyım. Kameralara meraklı olmadığım için şimdiye kadar hiç konuşmadım.

*Hayatımda her şey yolunda. Bir yandan çocuğuma bakıyorum bir yandan da Ferdi Bey’le bizi anlatan bir kitap yazıyorum. Kitapta geçmişim, geleceğim her şey olacak. Çok ses getirecek bir kitap bu. Ferdi Bey’in de bu durumdan haberi var. Biliyorumki benim yaşadığım hayatı kimse yaşamamıştır. Ferdi Bey’le birlikte dünyayı gezdim, Avrupa’yı gördüm. Onun en yakınında hep ben vardım. İlk tanıştığımızda ben 20 yaşındaydım o da 45. Aramızda öyle abartıldığı gibi bir yaş farkı da yok. Aşkımız hala ilk günkü gibi devam ediyor. Zaten 20 yıldan sonra nasıl biter? Ben ona bir erkek çocuğu verdim. Oğlum Ferdi Taha Tayfur, Tayfur ailesinin son nesli, bu soyadını devam ettirecek son erkek.

Kafanız karıştı biliyoruz, o yüzden hemen toparlayalım: Ferdi Tayfur şu an resmi nikahlı eşi Zeliha Hanım’la birlikte yaşıyor ve oldukça mutlu olduğunu dile getiriyor. Son durum bu şekilde…

Ferdi Tayfur – Tuğçe Tayfur

Views:
64
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: