Hayata Karşı Duruşlarıyla Hepimize Dev Bir Aydınlanma Yaşatan Ünlülerden Öğrendiğimiz 13 Hayat Dersi

Ünlülerin sansasyonları artık neredeyse hayatımızın bir parçası. Bazen onlarla ilgili olan bitene bir magazin haberi değil, bir hayat dersi gibi …

Ünlülerin sansasyonları artık neredeyse hayatımızın bir parçası. Bazen onlarla ilgili olan bitene bir magazin haberi değil, bir hayat dersi gibi de yaklaşmak lazım. Anlayana ne büyük hikmetler var…

1. Hoşlandığımız karşı cinse yürürken ona babamızın oğlu gibi güvenmemeliyiz. Sırlarımızın ifşa olması gibi kötü bir huyu vardır ve söz uçar yazı kalır.

Teşekkürler Arda Turan.

2. Kazandığımız paraları har vurup harman savurmak yerine üç kuruş da olsa kenara para koymalıyız. Çünkü kendi kıçımızı ancak kendimiz kurtarabiliriz.

Bir Bülent Ersoy değiliz tabii ama yine de teşekkürler Bülent Ersoy.

3. Kitap okumakla adam olunmaz. Kendimizi iyi yürekli, medeni ve donanımlı bir insan olarak ölene kadar beslemeliyiz.

Sana teşekkür yok.

4. Karşımızdaki insanı, yaşadığı şeyler yüzünden yargılamak haddimize değil. Gün gelir, devran döner, aynı duruma bir gün biz de düşebiliriz.

Teşekkürler Deniz Seki

5. Kendimizi dış görünüşümüz yüzünden yetersiz hissederek bunu kompleks haline getirmemeliyiz. Tipin yetmediği yerlerde başka yeteneklerin de devreye girdiğini aklımızdan çıkartmamalıyız.

Teşekkürler Metin Hara.

6. Başkasına değil, kendimize bile tutamayacağımız sözler vermemeliyiz. Bu yüzden altından kalkamayacağımız büyük cümleler kurmamalıyız.

Teşekkürler Niran Ünsal.

7. Karşımızdaki insan saçmaladığı zaman en fazla iki kere doğru olanı anlatmaya çabalayıp üçüncüsünde cahille sohbeti keserek ufka doğru bakmalıyız.

Teşekkürler Mehmet Aslantuğ

8. Küçük çözümlerle problemlerimizden kaçmaya çalışmak her zaman daha büyük problemlere yol açar; kaçmamalıyız, yüzleşmeliyiz.

Teşekkürler Hande Ataizi

9. Paraya, pula tamah ederek “Ne oldum” dememeliyiz. Yunus Emre'nin “Mal da yalan mülk de yalan, var biraz da sen oyalan” sözünü sık sık hatırlamalıyız.

Teşekkürler Ebru Gündeş

10. Yaptığımız işin etkisinde kalarak işimizi gerçek hayata taşımamalıyız. Hayat bir senaryo değildir ve biz filmin sonunu her zaman bilemeyiz.

Teşekkürler Erkan Petekkaya

11. İkili ilişkilerde karşımızdakinden emin olana kadar onunla ilgili gelecek planları yapmamalıyız. Hele hele ölene kadar ayrılmayacağımızdan emin olmadığımız birinin dövmesini vücudumuza nakşettirmemeliyiz.

Teşekkürler Seda Sayan

12. Sevgisini beyan ederek değil, yaşatarak gösteren insanlarla sevgili olmalıyız. Abartıldığını düşündüğümüz sevgi sözcüklerine temkinli yaklaşmalıyız.

Teşekkürler İbrahim Kutluay

13. Cesaret, pezevenklerin elinden kurtarmakla övünmek değil, pezevenklerin eline düştüğün halde bunu yürekli bir şekilde söyleyebilmektir. Tökezleyip düşsek bile kalkmak için gereken güç yine kendi içimizdedir. Cesaret başkasına anlatmak için yapılan bir davranış değil, bir hayat duruşudur. Pezevenkelere rağmen hayatta kalacak gücü içimizde hissetmeliyiz.

Teşekkürler Yıldız Tilbe

Views:
110
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: