Hayvan Kaçakçılığını Alışkanlık Haline Getiren Sosyal Medya Fenomeni Meriç İzgi 3. Maymunu da Satın Alınca Ortalık Karıştı!

Hayvanları artık rahat bırak! Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin Mart ayında “Koko” ismindeki maymunu hayvan kaçakçılığı ve hayvan ticareti …

Hayvanları artık rahat bırak!

Sosyal medya fenomeni Meriç İzgi’nin Mart ayında “Koko” ismindeki maymunu hayvan kaçakçılığı ve hayvan ticareti yaptığı gerekçesiyle Tarım ve Orman Bakanlığı çalışanları tarafından korumaya alınmıştı.

Evinin basıldığını söyleyen İzgi, arbede sırasında çeşitli bölgelerinden yaralandığını da iddia etmişti. Bir süre bu olay gündemimizi meşgul etmişti.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Koko’yu “sahibinden” ayıran yetkililere tepki gösterirken bazıları da evcil olmayan bu hayvanın doğal yaşamından koparılmasını eleştirmişti.

Detaylara bu içeriğimizden bakabilirsiniz;

Koko korumaya alındıktan bir süre sonra da İzgi, Koko’yu geri aldığını söylemişti fakat o maymunun Koko olmadığı yeniden ikinci bir maymunu kaçak yollarla satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Bu yaşananların ardından şimdi de wild_at_life isimli bir Instagram sayfası fenomenin kaçak yollarla 3. maymunu satın aldığını ve daha önce 1 piton ve 2 maymun için yazılan cezalarını da ödemediğini belirtti.

Olayın duyulmasının ardından İzgi, Instagram hesabından bu açıklamayı yayınladı.

Ülkeye girişi yasak olan hayvanları sırf etkileşim için doğal ortamından ayırıp annelerinin öldürülmesine neden olduğu için sosyal medyada büyük tepki topladı.

Hayvan kaçakçılığını alışkanlık haline getiren Meriç İzgi’ye gelen tepkiler şu şekilde;

Dayakçı (@dayagiyedin) on Twitter

iren (@darbnville) on Twitter

Beril Tatar (@theberiltatar) on Twitter

???????????????????????????? ???????????????????????? (@AlmilaKatrin) on Twitter

Beril Tatar (@theberiltatar) on Twitter

aylin aslım (@AylinAsLIM) on Twitter

mr.tarrr (@TarrrMr) on Twitter

Rahşan Gülşan (@rahsangulsan) on Twitter

Meriç İzgi’ye bu cesareti veren cezaların az olması sanırım yoksa nasıl defalarca kaçak yollardan hayvan soksun ki ülkeye?

SuziOnline (@SuziOnline_blog) on Twitter

Views:
68
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: