Hızına Yetişilemez Bir Şekilde Yükselen Dolar Yüzünden Kendi Kendinize Uygulayabileceğiniz 13 Ekonomik Tedbir

Evet hepimiz aynı durumdayız. Biz sizin yerinize uygulamanız gereken ekonomik kriz tedbirlerini bulduk. Bu kadar absürtlük içinde bizim …

Evet hepimiz aynı durumdayız. Biz sizin yerinize uygulamanız gereken ekonomik kriz tedbirlerini bulduk. Bu kadar absürtlük içinde bizim yazdıklarımız rasyonel bile kaldı nerdeyse.

1. Erik, kiraz gibi kilosu pahalı meyveleri marketten almak yerine en yakın ağaca dalarak temin etmekle başlayın. Göz hakkı diye bir şey var ve dolar 5 TL.

2. Tatil planlarınızı, mevcut imkanlara göre şekillendirin. Mesela Ankaralı bu arkadaşımız gibi sel sularında rafting yapabilirsiniz. Dileyenler scuba diving de deneyebilir.

3. Aç kalmamak için mümkün olduğunca içinizdeki posayı dışarı boşaltmayın. Atıyorum, iki günde bir tuvalete çıkın ki içerde yer açılmasın.

4. Sevgiliniz varsa derhal bir bahane bulup ayrılın. Bu devirde sevgili sahibi olmak, ciddi bir masraf kalemi sayılır.

5. Canan Karatay’ın “Makarna da yemeyeceksiniz, ekmek de yemeyeceksiniz, patates de yemeyeceksiniz” sözlerini unutun ve ucuz karbonhidrata abanın. Protein artık hayatınızda yer etmesin.

6. İçinizden gelen “Şöyle bi et olsa da yesek bacanak” sesini susturmak için Nusret’i Instagram’dan, Facebook’tan ve oturma odasından bloklayın. Bu devirde kırmızı et yemek neymiş ya?

7. Hafta sonu kahvaltınızı süpermarketlerde bulunan peynir ve sucuk tattırma stantlarında yapın. Gerekirse “At eti değil di mi bu?” şeklinde görevliye bir tedirginlik verin ve emin olmak için birkaç parça daha yemeniz gerektiğini söyleyin.

8. Eş dost düğünlerine gitmek zorunda kalırsanız altın yerine elde bulunan imkanlarla alternatif bir şeyler takabilirsiniz. Artık kimse kimseyi yadırgamıyor bu yüzden, merak etmeyin.

9. Yeni kıyafetler almak yerine evdeki eski kıyafetleri giyerek etrafınıza “Vintage takılıyorum :)” diyebilirsiniz. Arada “retro” falan da derseniz havanızdan geçilmez.

10. Dışardan kahve aldığınız zaman içine buz attırmayın ve buzunu ayrı bardakta alın. Bu sayede daha fazla kahve elde edip durumu olmayan arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz.

Aybike Culfa

11. Özellikle cuma ve cumartesi günleri telefonunuzu kapatın ki hafta sonu dışarda azmak için sizi davet edecek arkadaşlarınız ulaşamasın. Hafta sonu dışarı çıkmak bu devirde aşırı lüks.

12. Libido emikleyici iç çamaşırları giyerek üremenizi engelleyebilir ve olası çocuk masrafını bertaraf edebilirsiniz. Zaten gidiş yolundan puan alabilecek motivasyonunuz kaldığını bile sanmıyoruz da hadi kazara olursa diye…

13. Olaylara başka bir pencereden bakmaya çalışın ve umudunuzu asla kaybetmeyin. Aha böyle!

Belki üstünüzden bir kuş geçer…

Views:
10
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: