İstanbul Sözleşmesi İçin Oturma Eylemi Yapan Kadınların Arasına Katılmaya Çalışan Murat Övüç, Eylemden Kovuldu!

Siz ne düşünüyorsunuz? Murat Övüç, ülkemizin var ettiği 'sosyal medya fenomenlerinden' yalnızca biri. Onu artık neredeyse hepimiz …

Siz ne düşünüyorsunuz?

Murat Övüç, ülkemizin var ettiği 'sosyal medya fenomenlerinden' yalnızca biri. Onu artık neredeyse hepimiz tanıyoruz.

Çektiği videolarla ünlenen Övüç, son zamanlarda havadan sudan konuşmalarıyla değil; kadınlara karşı söylemleriyle gündeme geliyor.

Yıllardır kadınlarla ilgili çeşitli söylemleriyle tepki çeken Övüç, son olarak Pınar Gültekin'in vahşice katledilmesinin ardından yayınlanan videosuyla tepki çekmişti. Övüç'ün, “Kadınlar adamlara saydırıyorlar, küfrediyorlar, gaza getiriyorlar… E tabii erkekler de… Tabii ki şiddete karşıyım ama herkes çizgisini bilmeli. Kadın erkeğin her zaman bir adım gerisinde duracak” sözleri tepki çekti.

Hatta bunun üzerine çirkinleşmeye devam ederek, kendisine tepki gösteren Yeşim Salkım'a ağza alınmayacak hakaretler etmişti.

İşte kadınlar hakkındaki bu söylemleriyle tepki çeken Övüç, Bodrum'da İstanbul Sözleşmesi için oturma eylemi düzenleyen kadınların arasına girmeye çalıştı; ancak geçmişteki söylemleri nedeniyle eylemden kovuldu!

Turizmci Cihan Aylin Bozkurt, arabasıyla meydandan geçerken durarak eyleme katılmak isteyen sosyal medya fenomenine, “Buraya gelme önce kadınlar şiddete uğrarken iki yıl önce söylediklerini düşün, buraya aklanmaya gelip kendini aklayamazsın, burada seni aklattırmayız, gidiniz buradan.” diyerek tepki gösterdi.

Aylin Bozkurt'un tepkisine diğer kadınlar da katılınca, Övüç meydandan ayrıldı.

Övüç ardından, “Eylemi görünce durup yanlarına geldim ama bana haksızca tepki gösterdiler, iki yıl önceki konuşmamı yeni diye anlatıyorlar, işte bu cahil kadınlar yüzünden bir şey yapılamıyor, cahiller” diyerek eylem yapan kadınlara tepki gösterdi.

Övüç, sosyal medyada da tepki çekti!

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Views:
30
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.