Kadınların Mizah Yapamadığını Düşünenlere Söverken Arada Sinan Engin’i de Gömen Twitter Kullanıcısı Tartışma Yarattı

Sinan Engin gerçekten ağzını açmasa bile gülerim. Yine bir Twitter’ın asla çözülemeyen tartışmalarından biriyle karşınızdayım. Bu seferki …

Sinan Engin gerçekten ağzını açmasa bile gülerim.

Yine bir Twitter’ın asla çözülemeyen tartışmalarından biriyle karşınızdayım. Bu seferki konumuz “Hangi cinsiyet daha komik?” ya da “Komik olmanın kadını erkeği var mı?” gibi soruların etrafında dönüyor.

Toplumumuzda genel olarak kadınların komik olmadığı (bunu ünlü kadın komedyen sayılarından ya da Google’a komedyen yazarak görebilirsiniz.) düşünülür. Kadınların, güldüremediği ya da “kaliteli mizah” yapamadığı söylenir. 

Sadece ünlü bir komedyen olmaya gerek yok Twitter’da bile kadınların mizahi yönünün zayıf olduğu hatta zorlama şakalar yaptığı anlatılır ve bunun üzerine de sonu olmayan tartışmalar yürütülür.

Bu tartışmayı geçtiğimiz günlerde “olivia” isimli bir kadın kullanıcı yeniden alevlendirdi. “Neden bir erkeğin yaptığı mizahı yapamayayım. Eksik miyim?” sorusunu sorarak isyanını dile getirdi. Bir de tartışmaya Sinan Engin’i de dahil edince özellikle erkekleri alarma geçirdi.

olivia (@oliviacaresse) on Twitter

Bu arada paylaştığı tweet’in altı Sinan Engin videolarıyla doldu taştı.

Bu fitillenen ateşin ardından bazı kullanıcılar kadınların mizah yapamadığını, komik olmadıklarını savundu.

Kadınların mizah yapamama nedenini toplumum her zerresine intikal edememelerine bağlayan bir düşünce de bu tartışmada yerini aldı.

Bana kalırsa mizahın cinsiyeti yok. Herkes komik olabilir, herkes birilerini güldürebilir ve ayrıca kimse kimseyi de güldürmek zorunda değil .:)

Neyse, bu konu daha çok uzar. Biz biraz Sinan Engin’in komik hallerini izleyip neşemizi bulalım.

Views:
56
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: