MasterChef Türkiye Uğur’un Diskalifiye Edilmesine Seyirciden Tepki: Reytingler Yarı Yarıya Düştü!

Tepkiler çığ gibi büyüyor. Seyirci MasterChef’i boykot mu ediyor? MasterChef Türkiye, ülkenin en çok izlenen yarışma programı. Bazı günleri …

Tepkiler çığ gibi büyüyor. Seyirci MasterChef’i boykot mu ediyor?

MasterChef Türkiye, ülkenin en çok izlenen yarışma programı. Bazı günleri birinci olarak tamamlıyor ve birçok diziye nal toplattırıyor.

Her şey harika giderken, bir anda favori yarışmacılardan Uğur hakkında spekülasyonlar dönmeye başladı.

Uğur’un geçmişte Twitter hesabından yaptığı birkaç paylaşım başına bela oldu. Küfürlü paylaşımları çirkin olsa da, yaşı küçükmüş dedik ve açıkçası Acun Ilıcalı’nın bir eylemde bulunmayacağını umduk.

Fakat maalesef beklediğimiz gibi olmadı, yarışmadan diskalifiye edileceğini öğrendik. Bu sefer de kararın hemen alınmaması ve tüm hafta diskalifiye edilmeden yarıştırılmaya devam edilmesi sinirlerimizi bozdu.

Hafta sonu yayınlanan bölümünde Uğur’a diskalifiye edildiği açıklandı. Uğur Yılmaz gözyaşlarını tutamadı ve hepimizin içi cız etti.

“İnsanların tanıdığı o Uğur kesinlikle ben değilim. Benim bir ailem var ve onların karşısına… Geçmişimin bu şekilde önüme çıkmasından gerçekten utanç duyuyorum. Herkesten özür diliyorum”

pbs.twimg.com

Bu kadar genç bir adamın çocukluk hatalarının böyle cezalandırılması ve toplum önünde rencide edilmesi sonrasında Acun Ilıcalı topa tutuldu.

Konu kötü örnek olması ise alın size örnek diye Acun Ilıcalı ve Somer Sivrioğlu’nun yaşadığı evlilik dışı ilişkiler ortaya döküldü.

Şunu kabul edelim, tweetler gerçekten çok çirkin. Irkçı söylemleri bizi de üzdü. Ama Acun Ilıcalı bazı tweetlerden dolayı kişisel bir hassasiyet yaşadı deniyor.

Tweetlerin yarışmayı bağlamayacağı birçok izleyici tarafından dile getirildi ve program boykot edildi. Peki gerçekten reytinglere yansıdı mı?

29 Kasım Pazar günü TOTAL grubunda 7.45 gibi harika bir reytingle birinci olmuşken, Pazartesi günü ise yarısı kadar bir reyting alarak 9.’luğa kadar düştü.

Bir önceki hafta pazartesi günü 5.53 reyting almışken, şimdi reytingi epey düşmüş gibi. Durum devam ederse Acun Ilıcalı bir adım atacak mı, sosyal medyadaki yorumlara sessiz kalacak mı diye bekliyorduk.

Acun Ilıcalı Ahmet Hakan’a konuştu: “Uğur’un ettiği küfürler, kitlesel bir nitelik taşımasaydı belki durum toparlanabilirdi. Ama o küfür üzerine bizim tepkisiz kalmamız, küfre sahip çıktığımız anlamı taşıyacaktı. Bunu kimseye anlatamazdık.”

Yeni bir dijital platformun hazırlığını yaparken bir anda kendini bir toplumsal tepkinin içinde buldu. Bakalım kararında sadık kalabilecek mi?

Views:
45
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: