Nerden Nereye Yoncimik! Yonca Evcimik’in Yıllar İçindeki Değişimi ve Hayatındaki İlginç Detaylar

İlk albümünü çıkardığı haliyle şu anki hali arasında dağlar kadar fark var! Yaşı şu an 40’a doğru gidenlerin aklındaki Yonca Evcimik …

İlk albümünü çıkardığı haliyle şu anki hali arasında dağlar kadar fark var!

Yaşı şu an 40’a doğru gidenlerin aklındaki Yonca Evcimik görüntülerinden biri böyle. Çünkü özellikle o dönem ergen sayılan kızlar için çok farklı, çok cesur ve çok eğlenceli bir imaj yaratmıştı.

Ancak tabii biz onu yukarıdaki gibi tanıyana kadar hem kariyer hem de fiziksel olarak birçok değişim yaşadı. İlyas Salman’ın öğretmen olduğu Hababam Sınıfı Güle Güle’yi hatırlayanlar varsa en öndeki bu kızı da hatırlayacaktır.

Birçok kişinin daha sonra “Aaa bu Yonca Evcimik değil mi?” diye şaşırması normal ama zaten kendisinin eğitimi oyunculuk ve bale üzerine. Daha doğrusu çocukken tiyatro ile tanışmış, daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yüksek Bale Bölümü’nden mezun olmuş.

Bu filmin 1981 yılında çekildiği bilgisini ele alırsak Yonca Evcimik burada 19 yaşında. O zamanlar yanakları dolgun, dudakları ince ve esmer bir genç kızmış.

Tiyatro sahnelerini Metin Akpınar, Zeki Alasya, Şener Şen gibi usta oyuncularla paylaşan Yonca’nın solo patlaması ise gerçekten bir gecede oldu!

1991 yılında çıkardığı Abone albümü 2,5 ay raflarda durduktan sonra bir gece TRT’deki Yarım Elma programına dansçılarıyla birlikte çıkınca ertesi gün herkes ondan bahsetmeye başlıyor.

Aysel Gürel bu, deli bi kadın! Abone’nin sözlerini birkaç saatte yazıp Garo Mafyan’a gönderince şarkı öyle böyle patlamıyor. Hatta şarkıyla birlikte Türk Pop Müziği dünyasında yepyeni bir sayfa açılıyor.

Yonca Evcimik’in kariyer olarak bir adım daha zıplatan şey ise Çılgın Bediş dizisi. Bir çizgi serisinden uyarlanan dizi 1996 yılından 2001 yılına kadar yayınlanıyor.

İlginçtir ki dizinin her tekrarı reyting rekorları kırıyor. Böyle böyle derken Yonca Evcimik bir dönemin gençliğinin ikonu haline geliyor.

Her fırsatta “Yonca Evcimik Türkiye’nin Madonna’sı mıdır?” tartışmasını ise beslemekten geri kalmıyor. Kliplerinde, sahne şovlarında giydiği kıyafetler bu iddiasını daha da güçlendiriyor. Mesela Bandıra Bandıra’nın klibinde erkek slip külotundan bluz yapması epey bir gündem olmuştu.

Tabii bu arada bir de evlilik yapıyor Yonca Evcimik. Toplamda 9 yıl birlikte odluğu Harun Özakıncı ile 1994’te evlenip 1998 yılında boşanıyor. Harun Özakıncı’ya göre bu evliliğin bitme sebebi Yonca Evcimik’in kariyer hırsı ve çocuk yapmak istememesi.

90’lı yıllardan sonra Yonca Evcimik’in yaptığı müzik çalışmaları o kadar da tutmaz oluyor. 2000’lerin başında ekranlarda o kadar görünmezken 2006’da “Benimle Dans Eder misin?” yarışmasında jüri üyeliği yapıyor. Bu kez de seyirci tarafından antipatik bulunmaya başlıyor.

Artık yavaş yavaş Yonca Evcimik’le ilgili herhangi bir haber ve yenilik görmezken, Twitter’dan ünlü şarkıcı Pink’e attığı baş sağlığı mesajı sosyal medyanın diline düşüveriyor.

Tabii bu arada yaptığı ilginç açıklamalarla da kısa süreli gündem olmayı başarıyor Yoncimik. Mesela Aleyna Tilki’nin kendisini taklit ettiğini şu sözlerle ifade ediyor:

“Aleyna Tilki’yi tarz olarak kendime benzetiyorum, beğeniyorum da… Ama üstüne hiçbir şey koymadan benim 90’larda yaptığımı yapıyor, yıl olmuş 2019. Yazık! Bazı şeyler Aleyna’da sakil duruyor. Böyle olması ilginç”

Yıllar sonra yaptırdığı estetikli halini ise gayet özgüvenli bir şekilde sergiliyor. Instagram’da makyajsız hallerini paylaşıyor, akımlara ayak uyduruyor.

Dünden bugüne kadar olan değişimi her insanın yaşadığı normal süreçler aslına bakarsanız. Biz yaşlanmışız, Yonca Evcimik mi yaşlanmayacak?

Fakat çoğu kişinin aklında Abone ile dans eden minyon kız ya da Çılgın Bediş gibi kalmak varken son yaptığı şarkıyla gündeme gelmesi gerçek bir hayal kırıklığı olmaktan da öteye gidemedi. Gerek var mıydı? Kimsenin buna ihtiyaç duyduğunu sanmıyoruz. Yapmayaydın iyiydi Yoncimik!

Views:
55
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: