Onur Ünlü’nün Yolda Aniden Önüne Çıkan ‘Badılcan’ Dahil, Her Türlü Alet Edevatı Sattığı Eksantrik Sitesi: Hayatımı Satıyorum

Selman Bulut'un nüfus cüzdanını satın alıp hayata sıfırdan başlama fikri, çık aklımdan! Efendim, Onur Ünlü'yü tanımayan bilmeyen yoktur …

Selman Bulut'un nüfus cüzdanını satın alıp hayata sıfırdan başlama fikri, çık aklımdan!

Efendim, Onur Ünlü'yü tanımayan bilmeyen yoktur aramızda büyük ihtimalle. Kendisi nevi şahsına münhasır bir insan, hatta bu konuda adeta bilirkişi!

Edebiyat, müzik, sinema kısacası her alanda eli var, hepsinde de çok yetenekli ve işinin hakkını sonuna kadar veriyor.

Kendisi bu aralar bir de online alışveriş işlerine el atmış, iyi ki de atmış! Onur Ünlü'nün 'Hayatımı Satıyorum' adını verdiği ve sahip olduğu birbirinden ilginç ürünleri sattığı bu eksantrik site, adeta bir girdap gibi sizi kendine çekiyor.

Abarttığımızı düşünenleri hemencecik aşağıya alalım ve Onur Ünlü'nün sitesindeki kafa yakan ürünleri yakından inceleyelim.

1. “En İyi Yönetmen Altın Portakalı”

Onur Ünlü'nün 2019 yılında kazandığı “En İyi Yönetmen Altın Portakalı” heykelciği, listemizin ilk sırasında yer alıyor. Ürün açıklaması ise şöyle:

“Yönetmen Onur Ünlü’nün Put Şeylere filmiyle kazandığı “En İyi Yönetmen” Altın Portakalı. Görselde göreceğiniz üzere ödül heykelciğinin aşağısında bulunan metal plaka düşmüştür. Birlikte verilecektir. Dilerseniz siz yapıştırabilirsiniz. 54. Ulusal Yarışma ödüllerinde kazanılan ödül, 2019 yılında 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde sahibine takdim edilmiştir. Ancak Onur Ünlü o sırada olay yerinde bulunmadığı için, ödülü Onur Ünlü adına yönetmen Emre Erdoğdu almıştır. Emre Erdoğdu ne iyi yönetmendir…”

2. “Sarı Aşortmen”

Kumaşının her santimetresinden kalite akan bu sarı renkli 'aşortmen' özellikle sonbahar mevsimine beş kalmışken sizi ayaz gecelerde sıcak tutmakla kalmayacak aynı zamanda yüzünüze müstehzi bir gülüş de oturtacak. Ürün açıklaması şöyle:

Güzel insan Onur Ünlü’nün stand-up gösterilerinde kullandığı kostümüdür. Tutup şöyle bir sallayınca, üzerinden hâlâ kederli kahkahaların döküldüğü görülecektir.

NOT: Yazın yakıyor.

ÖNEMLİ NOT: Türk Stand-up’ları Enstitüsü Onaylıdır.

3. “Selman Bulut’un Nüfus Cüzdanı (Mavi)”

Hayata sıfırdan başlamak isteyenler için bulunmaz bir nimet olan Selman Bulut'un mavi nüfus cüzdanı, insanı her şeyi satıp Bodrum'a yerleşerek domates yetiştirme düşüncesine sevk eden bir eşya. Delilik anında alınması muhtemel. Ürün açıklaması şöyle:

“Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği İtirazım Var filminin ana karakteri olan Selman Bulut’un nüfus cüzdanı. Bu cüzdan sinemada ve ekranlarda seyirci tarafından izlenmiştir. Önlü arkalıdır. TC kimlik numarası gerçek olmadığından dolayı, üzerine şirket kurup naylon fatura kesmek veya telefon hattı almak mümkün değildir. Soğuk damgası yoktur. Koleksiyon amaçlıdır. İsteğe bağlı olarak PVC kaplatılarak uzun ömürlü olması sağlanabilir.”

4. “F Klavye (Poliüretan)”

F klavye kullanan dünya üzerindeki son 3 kişiden biriyseniz, gerçekten işinize yarayacak bir başka öneriyle karşı karşıyasınız şu an. Bu devirde F klavyenin kıymeti yeteri kadar bilinmiyor ne de olsa. Ürün açıklaması şöyle:

“Senarist ve yazar Onur Ünlü’nün external klavyesi. F klavyedir. Kız Çocuğu ve Hesabım Var romanlarını, Nefes Nefese, Ben Gülmüyorum ve Topal Şükran’ın Maceraları senaryolarını bu klavye ile yazmıştır. Klavyenin “€ ” yazabilen tuşu eksiktir. Ama onu da kim yazmak isteyecek ki zaten?”

5. “Onur Ünlü'nün Babasının 65 Yaş Üstü Kartı (Hiçbir İşinize Yaramaz.)”

Otobüste, metroda ve hatta kimlik yokluğunda hızır gibi imdadınıza yetişecek bir başka kalite kokan ürün olan Onur Ünlü'nün babasının 65 yaş üstü kartı, her ne kadar hiçbir işinize yaramaz dense de çok işinize yarayabilir. Yani, belki yarar… Yaramazsa da amaaan canııımm hatıra deyip geçin! Ürün açıklaması şöyle:

“Evet hiçbir işinize yaramaz ama Onur Ünlü’nün babası öldüğünde, elinizde süper birisine ait bir nesne tutuyor olacaksınız. Bu, az bir tecrübe değildir. Bu tecrübeyle ilgilenmeyenler savcılığa şikayet edilecektir. Derdinizi mahkemede anlatırsınız.”

6. “Elleri Göreyim”

Bu ürün hakkında ekstra bir yorumda bulunmaya gerek dahi duymuyoruz. Neden derseniz, ürün zaten kendi kendini satacak kalitede bir ürün. Fazla söze hacet yok. Ürün açıklaması ise şöyle:

“Bu kolu ilkin Kırık Kalpler Bankası’nda kullandık. Hazal Kaya bu kola eroin zerk eder gibi yaptı. Sonra Put Şeylere filminde aynı kolu haşladık. Parmakları da o ara kesmemiz gerekti. Böyle tatlış hikayeler işte, gül gül ölürsün.

NOT: Oyuncunun kolundan kalıp alınarak elastiki bir malzeme ile Londra’da üretilmiştir.”

7. “Yolda Aniden Onur Ünlü'nün Karşısına Çıkıveren Badılcan”

Gerek açlığınıza gerekse yalnızlığınıza çare olacak bir badılcan ile hayata çok daha farklı bakacağınız kesin. Siz farklı bakmasanız bile bir badılcan için bu parayı verdikten sonra biz size bakarız, müsterih olun. Ürün açıklaması şöyle:

“Geçen gece yolda yürüyordum. Onu, duvarın kenarında mosmor bedeniyle sessizce yatarken gördüm. Belli ki çok yalnızdı. Ben de yalnızdım. -Onur Ünlü”

8. “Nostaljik Leyla The Band Seti”

Leyla ile Mecnun'a düşüp finali de izledikten sonra İsmail Abi'nin pullu Japon balığı olmasına üzülmek ve bu esnada bir de inceden “Leyla The Band” dinleyerek hönkürmek suretiyle ağlamak kulağa oldukça iyi bir hafta sonu aktivitesi gibi geliyor. Bir de bunun üstüne “Lanet olsun bu hayata!” diyerek afişlerine baget fırlatmak isteyenler için bulunmaz bir ikili! Ürün açıklaması şöyle:

“Bagetler hep kullandığım bagetler. 2B’ydi galiba. Afişi de duvardan bizzat sökmüştüm. O fotoğrafı da sinir bozsun diye hediye ediyorum. Aşırı şekilde karizmatiğim çünkü. Baktıkça ezilmeniz dileğiyle “

9. “Topal Şükran'da Oynayan Dijital Kelebeğin Maketi”

İşte gerçek bir ünlüyle tanışma fırsatı! Ürün açıklaması şöyle:

“450 at yeter ya. Not: Kız arkadaşı da Kelebeğin Rüyası’nda oynamıştı.”

10. “Onur Ünlü'ye Ait Nesnelerle Dolu Sürpriz Kutu”

Ürün açıklaması şöyle:

“Bu sürpriz kutunun içinden çıkanları beğenmezseniz, bunu doğrudan Onur Ünlü’nün suratına söyleyebileceksiniz. Çünkü sürpriz kutu, sahibine, bir akşam yemeği sırasında bizzat Onur Ünlü tarafından teslim edilecek [Ne yiyceemize bakarız]”

Bonus: “Rusların Sıcak Denizlere İnme Arzusu”

Resmen kelepire alınacak ve muazzamlıkta herkesin tahtını sallayacak özel ürünümüzle listemizi sonlandıralım. Ürün açıklaması şöyle:

“Havası alınmış (sönük şekilde) yollanacaktır. Rusların sıcak denizlere inmesini istiyorsanız torbayı şişirmeniz gerekiyor.

NOT: Türk Stand-up’ları Enstitüsü onaylıdır.”

Ürünlerin muazzamlığı konusu tartışmaya kapalı. İstenen ücretlerin de hakkını veriyorlar doğrusu. Tabii, ürünler yalnızca bunlarla sınırlı değil ama asıl güzel kısma gelelim: Ürünlere gelen yorumlar!

Altın Portakal, Altın Portakal olalı böyle zulüm görmedi…

Ailesine hayırlı evlat yetiştirmek kolay değil bu devirde. Ama Onur Ünlü öyle mi? Tam bir örnek evlat profili çiziyor kendisi.

Bahsi geçen ürün Sarı Bıyık maketi bu arada!

Hep birlikte ürün kataloğumuzu kısaca gözden geçirdik, alışveriş listemize ufak notlar düştük. Eğer bu ürünlerin tadı damağınızda kaldıysa ve Onur Ünlü'nün diğer eşyalarına ulaşmak isterseniz, Hayatımı Satıyorum adlı sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Siz Onur Ünlü'nün bu girişimi hakkında ne düşünüyorsunuz? İlginizi özellikle çeken ürünler oldu mu? Cevaplarınızı yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Views:
35
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: