Pazartesi Gününün Reyting Savaşını Kim Kazandı?

Pazartesi gününün ortağı çok. Peki reyting savaşının galibi kim? Pazartesi günleri reyting açısından hep çok çetin geçmiştir. Sezonlardır Çukur …

Pazartesi gününün ortağı çok. Peki reyting savaşının galibi kim?

Pazartesi günleri reyting açısından hep çok çetin geçmiştir. Sezonlardır Çukur dizisi liderliği ara sıra kaptırsa da, bir şekilde yerini koruyor.

Neslihan Atagül, Engin Akyürek ve Uraz Kaygılaroğlu’nun başrollerini paylaştığı Sefirin Kızı dizisi geçen sene çetin bir rakip oldu.

Bir de gerçek bir başarı örneği olan Yasak Elma var. Şevval Sam, Eda Ece, Talat Bulut gibi oyuncuların adım adım zirveye taşıdığı dizi de zor bir rakip.

Bir de en çok izlenen tv programlarında MasterChef Türkiye işin içine girince, ekranda durum iyice kızışıyor.

Bu sene Kanal D’nin bir pazartesi işi yok, yani henüz yok. O yüzden 3 dizi kapışıyor.

Çukur dizisi TOTAL’de hepsini geçerek 1. oldu. Fakat AB seyirci kitlesinde 4. sıraya kadar düştü.

Yasak Elma ise sürprizini yaptı ve AB’de en çok izlenen dizi, TOTAL’de de en çok izlenen 2. dizi oldu.

MasterChef Türkiye ise dizileri epey zorlayacak gibi. Günün TOTAL 2.si, AB’nin 1. si. Yani dizileri bile ezip geçmiş durumda.

Büyük şok ise Sefirin Kızı’nda. Geçen sene 1. dahi olan dizi, hepsinin gerisinde kaldı. Her iki kategoride de gün 5. si oldu ve ortalamanın epey altında bir reyting aldı.

Şunu da söylemekte fayda var; pandemi dizi izleme alışkanlıklarını epey değiştirmiş. İnsanlar hala güzel havaların son kez tadını çıkarma peşinde. Reyting oranları çok düşük.

Bu durum hepimiz tekrar eve kapandığımızda değişir gibi. Değişmezse de bu kadar az reytingle yapımlar maliyeti karşılayabilir mi derseniz, zor.

Views:
72
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: