Reyting Uğruna Köşeye Sıkıştırılıp Linç Kültürüne Kurban Giden Şevval Şahin’e Ünlülerden Destek Gecikmedi

Kadına şiddet sadece fiziksel midir? Pınar Altuğ çok güzel söylemiş… Katıldığı ‘Sorgu Sual’ programında Türkiye ile ilgili sorulara cevap …

Kadına şiddet sadece fiziksel midir? Pınar Altuğ çok güzel söylemiş…

Katıldığı ‘Sorgu Sual’ programında Türkiye ile ilgili sorulara cevap veremeyip epey köşeye sıkıştırılan ünlü model Şevval Şahin iki gündür gündemimizde biliyorsunuz ki.

Ünlü model dün birçok kesimden ağır eleştirilere ve tepkilere maruz kaldı

Bunun üzerine stüdyoyu terk eden Şevval linç kültürüyle burun buruna gelince Instagram hesabından bir açıklama yaptı.

Gelen tepkilere “İstiklal Marşı’nı söylemedim, söyleseydim bu beni örnek Türk vatandaşı mı yapacaktı?” diye isyan eden Şevval’in açıklaması için

Ünlü modelin reyting uğruna bilinçli olarak köşeye sıkıştırıldığını ve linç etmek için art niyetli bir çaba sarf edildiğini düşünenler çoğunluktaydı.

Bu linç kültürünü belki de en çok deneyimleyen ünlülerden birisi Şeyma Subaşı başta olmak üzere ünlülerden de destek mesajları gecikmedi

Instagram storysinden yaptığı şu açıklamayla Şevval Şahin’e destek verdi: 

“Yapılan yorumları yapılan haksızlığı ben de görüyorum, Tamamen arkasındayım, keşke bana daha önce sormuş olsaydı. Ben 30 yaşındayım kendisi 20 yaşında. Ben bu günlerden geçtim ve hala geçiyorum. Ama çok üzülerek söylüyorum ki o kadar kıskanç bir milletiz ki; insalara haksızlık yaparak besleniyoruz. Bizim için üzülmüyorum size üzülüyorum, böyle bir karaktere sahip olduğunuz için.”

Pınar Altuğ Atacan da hikayesinden yaptığı açıklamayla ‘Şiddet sadece el kaldırmak mı?’ diyerek tepki gösterdi.

“Bir kadının başka bir kadını ‘kendince’ rezil etmeye çalışması ve bununla böbürlenip reyting almaya çalışması üstelik de saygın bir haber kanalında, sonra da ‘kadına şiddete karşıyız’ söylemleri. Şiddet sadece el kaldırmak mı? Soruları bildi bilmedi kısmına gelemiyorum bile.”

Enis Arıkan da “Kızcağaza bilgisizliğinden kızmamız gereken yerde o iki bayan sunucu için o kadar çok şey söyleyebilirim ki” ifadeleriyle Şevval’e destek oldu.

Doğa Rutkay Kamal “Küçük düşsün diye bile bile eziyorlar.” diyerek çıkıştı.

“Ne manasız! Belli ki bilmiyor kız. Küçük düşsün diye bile bile eziyorlar. Üstelik zevk alırcasına. Televizyon programcısı evinde misafir ağırlar gibi ağırlar konuğunu, racon budur. Aşağılamak, küçük düşürmek değildir! Ben izlerken, konuğa değil daha çok sunanların yerine utandım.”

Oyuncu Bahar Şahin ise “İğrençsiniz.” diyerek sunuculara kızdı.

“Kadına şiddeti savunanlar kadına şiddetin en büyüğünü yapıyorlar. Asıl cahillik azıcık reyting uğruna bu kızı malzeme yapmaları. Şevval Şahin’i tanımam ama yapılan şiddete karşıyım. Türkiye’de büyümemesine rağmen veremediği cevaplarla onu sınayamazsınız. İğrençsiniz.”

Sunucu Tanem Sivar ise “Reyting uğruna bu duruma sokan iki kadına üzüldüm ben asıl!” diyerek tepki gösterdi.

“Gencecik, hayatının neredeyse tamamını başka bir ülkede geçirmiş bir kızı aralarına alıp küçümser, dalga geçer ve rencide edercesine reyting uğruna bu duruma sokan iki kadına (hemcinsimize) üzüldüm ben asıl! Sözde en önemli haber kanallarımızdan birinde asıl yapmaları gerekenin bambaşka isimlere bambaşka ve çok daha önemli konularda soru sormak ve sıkıştırmak olduğunu da çok iyi biliyorlardır eminim.”

Toplumsal meselelere olan duyarlılığına hayran olduğumuz Hazal Kaya ise Tanem Sivar’ın açıklamasını paylaşarak ‘İçimden geçenleri yazmış’ diyerek ünlü modele destek verdi.

Haluk Levent ise Twitter’dan yaptığı şu açıklamalarla gösterdi tepkisini

Böylesine rencide edici bir üslupla linç kültürünün beslenmesini ben de doğru bulmuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Views:
47
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: