Somer Şef’in Bulaşıkçılıktan Dünya Çapında Ödüllü Bir Şefe Dönüşmesinin Hikayesi ve Ailesi Hakkında Merak Edilen Detaylar

İnanılmaz bir başarı hikayesi gerçekten… MasterChef ile hayatımıza giren Somer Şef, gastronomi alanındaki başarılarının yanı sıra renkli …

İnanılmaz bir başarı hikayesi gerçekten…

MasterChef ile hayatımıza giren Somer Şef, gastronomi alanındaki başarılarının yanı sıra renkli kişiliği ve tarzıyla da hepimizin merak ettiği bir isim haline geldi aslında.

Yurt dışında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Somer Şef, elbette ki bu günlere kolay gelmemiş. Kendisi meşakkatli yollardan geçmiş buralara gelebilmek için.

Çocukluğundan beri yemek yemeyi çok seven Somer Şef’in annesi de oğluna lezzetli yemekler yapan bir şefmiş. Bilkent Üniversitesi’nin ilk mezunlarından biri olan Somer Şef, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun olmuş.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Portekiz’in Madeira Adası’na giden ünlü şef, burada bilinen bir restoranda staj yapmış. Ardından döndükten sonra Türkiye’nin ünlü otellerinden birinde de staj yapan Somer Şef, kendi küçük işletmelerinde iş hayatına atılmış.

Üniversite sonrası eğitim için yurt dışına gitmek isteyen Somer Şef, Avustralya Sydney’de yüksek lisans yapmaya başlamış. Şeflik kariyerine burada adım atan Sivrioğlu, yüksek lisans ücretini ödeyebilmek için ise bulaşıkçılık yapmış.

Otellerin mutfağında çalışmaya başlayan Somer Şef, zamanla gösterdiği başarının ardından şef olmuş. Hatta restoran yöneticiliği yaptığı dönemler de olmuş Somer Şef’in. Ancak kendisi bir süre sonra kendi restoranını açmak istediğini fark etmiş.

İşte Avustralya’ya Türk mutfağını tanıtmak isteyen Somer Şef, ilk restoranı olan Efendy’i bu şekilde açmış. Ancak şaşırtıcı olan da şu ki restoranın işleri ilk başlarda pek de iyi gitmemiş. Başta Türk yemeği ile Avustralya lezzetlerini birleştirmek isteyen Somer Şef, bunun ilgi çekmemesinin üzerine yöresel yemeklere yönelmiş.

Kendisinin dönüm noktası ise ‘Ali Nazik’ olmuş. Menüye Ali Nazik kebabının eklenmesinin ardından bu yemek o yıl bir etkinlikte ‘Yılın Yemeği’ seçilmiş. Tabii bu hamle hem restoranını hem de Somer Şef’i bambaşka bir boyuta taşımış. Restoran menüsü ile Avustralya’nın en iyi restoranlarından biri haline gelmiş.

Somer Şef ardından Sydney’deki diğer bir restoranı olan Anason’u açmış. Modern bir meze bar olan Anason, tıpkı Efendy gibi oldukça başarılı olmuş. Anason’un bu kadar başarılı olmasının nedeni ise Somer Şef’in kadayıflı karidesi olmuş. Somer Şef kadayıflı karides sayesinde de birçok ödül kazanmış.

Türk mutfağı konusundaki bilgi birikimini aktarmak isteyen Somer Şef, David Dale ile birlikte Anatolia adlı kitabı çıkarmış. Kitap büyük bir başarıya ulaşmış ve Almanca, Flemenkçe ve Türkçe gibi dillere çevrilmiş.

22 yıl Avustralya’da yaşayan ve birçok başarıya imza atan Somer Şef, MasterChef’te jüri üyesi olmadan önce MasterChef Avustralya programına da konuk jüri üyesi olarak katılmış.

MasterChef programı ile birlikte daimi olarak Türkiye’de kalmaya başlayan Somer Şef, son yıllarda ülkemizde de tanınan ve çok sevilen bir isim haline geldi.

Sosyal medyada sık sık çocuklarıyla fotoğraf paylaşan Somer Şef’in ailesi de oldukça merak ediliyor haliyle. Kendisinin Derin ve Deniz adında bir kız bir de erkek çocuğu var.

Somer Sivrioğlu 18 yıllık eşi Aslı Sivrioğlu ile geçtiğimiz yıllarda yolunu ayırmıştı. Hatta hatırlarsanız evliliği ihanet iddialarıyla sarsılmış, ardından da eşi Aslı Sivrioğlu açıklamada bulunmuştu.

Kanal D’deki 2. Sayfa programına konuşan Aslı Sivrioğlu, “Son aylarda yaşadığım üzüntü bu hafta katbekat arttı. Duygusal bir zaman geçiriyorum. 2 evladım ve ailem bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Umarım bir an önce boşanma işlemimiz gerçekleşir ve her gün içinde bulunduğum bu durum sona erer.” açıklamasında bulunmuştu.

Hatta Somer Sivrioğlu’yla birlikte olduğu iddia edilen Pınar adlı editör kadının evli olduğu ortaya çıkmış, kadının eşi yaptığı açıklamada ihaneti öğrenerek boşanma davası açtığını söylemişti…

Somer Şef hakkında bildiğimiz detaylar bu kadar… Kendisine kariyerinde başarılar dileyelim!

Views:
60
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: