Tuhaf Ebeveynlik Anlayışları ve Kuralları İle Çocuklarını Alışılmışın Dışında Yetiştiren 12 Ünlü İsim

Bazıları gerçekten çok tuhaf. 1. Oyuncu Alicia Silverstone, oğlunun yemeklerini biraz çiğnedikten sonra oğlunun ağzına aktardığını açıkladı …

Bazıları gerçekten çok tuhaf.

1. Oyuncu Alicia Silverstone, oğlunun yemeklerini biraz çiğnedikten sonra oğlunun ağzına aktardığını açıkladı.

Evet, tıpkı kuşlar gibi yiyecekleri önce kendi ağzında çiğneyip, daha sonra oğlunun ağzına iletiyormuş. Bunu da ağzıyla yaptığını söylememize gerek yok sanıyoruz. Kendisi bu yöntemi çok doğal olduğu için tercih ediyormuş.

2. Üç çocuk sahibi olan Kourtney Kardashian, çocuklarını radyasyondan uzak tutmak için pek çok elektrikli aleti evinden uzak tutuyor.

Evinde mikrodalga fırın ve Wi-Fi kullanmıyor. Aynı zamanda plastik kaplara da karşı ve bunları evinden uzak tutuyor. Plastik ve mikrodalga kullanımı Amerika’da çok yaygın olduğu için bu durum tuhaf karşılanıyor.

3. Kim Kardashian’ın çocukları tıpkı bir yetişkin gibi günlük prpgramlarına uymak zorunda.

Yoğun bir temposu olan Kim Kardashian, çocuklarının da günlerini çizelge haline getirmiş. Uyku, yemek, banyo, oyun saatleri belli olan çocukların her gün bu çizelgeye uygun yaşamaları gerekiyor.

4. Oyuncu Lisa Whelchel, çocuklarına hepimizin bir deyim olarak bildiği bir ceza uyguluyor; ağza acı biber sürmek.

Çocukları bir yaramazlık yaptıklarında dillerine hafifçe acı sos sürme cezasını uygulayan oyuncu, bu cezanın işe yaradığını söylüyor.

5. Katı bir anne olan Jennifer Lopez, çocuklarının internete erişmesi için sadece bir gün hakkı tanıyor.

İkizlerinin tüm zamanlarını telefon ve tabletle geçirmek istediklerini söyleyen J.Lo, bu konuda çözümü pazar günlerinde bulmuş. Birkaç yıl önce sadece pazar günleri telefon ve tablete sınırsız izin verdiğini söyleyen yıldızın çocukları artık büyüdü; bu da kuralları değiştirdi mi bilmiyoruz.

6. Kristen Bell çocuklarının uyuması için odalarının kapısını üstlerine kilitliyor.

Kızının uyumayı şiddetli şekilde reddettiğini ve bu yüzden her yeri alt üst ettiğini söyleyen oyuncu çareyi onunla konuşup kapıyı üstüne kilitlemekte bulmuş. Ona uyku vakti olduğunu ancak bu şekilde anlatabiliyormuş.

7. Cailyn Jenner, kızı Kylie Jenner’ın makyaj yapmasını yasaklamıştı.

Kylie Jenner 11 yaşındayken ilk kez makyaj yapmış ve babası tarafından sert bir tepkiyle karşılaşmıştı. Bunu “Keeping Up With the Kardashians”ın eski bölümlerinde izlemek mümkün. Sonrasında olanları ise hepimiz biliyoruz.

8. Demet Akalın, kızının evde özel eğitim almasını istiyordu ve hayalleri gerçek oldu.

Kızı Hira doğduğunda evhamlı biri olduğunu ve ileride kızına evde eğitim imkanı sağlayabileceğini söyleyen Demet Akalın’ın kızı Hira okul çağına pandemi sürecinde geldiği için eğitimine özel öğretmeni ile evde devam edecek.

9. Gülben Ergen, üç çocuğunu mütevazı bir şekilde yetiştiriyor ve onlara paranın değerini anlamaları için bütçe oluşturuyor.

Öyle ki, çocuklar evin faturalarına bile bayram harçlıklarıyla katkı sağlıyor veya tatil için tasarruf yapmaları gerektiğini biliyor. Kısacası alışılmış ünlü çocuklarından farklı yaşıyorlar.

10. Pınar Altuğ, kızı Su’ya kozmetik ürün ve makyaj yasağı koydu. Ayrıca kulaklarını deldirmesi de şimdilik yasak.

Her şeyin zamanında güzel olduğunu düşünen oyuncu kızına sadece evde oyun ve eğlence amaçlı makyaja izin veriyor.

11. Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu, kızları Zehra’ya yıllar içinde onlarca yasak koydu.

Kendisine sosyal medya yasağından, Londra’daki okulunu bırakıp döndükten sonra gazetecilerle konuşma yasağına kadar pek çok yasak konan genç kadın neredeyse tüm yasakları deldi.

12. İzzet Yıldızhan, 9 çocuğuna da maaş ödüyor. Bu maaş çocukların aldıkları ödül ve cezalara göre değişiklik gösteriyor.

Kendisi ayrıca kız çocuklarına arkadaşlarında kalma yasağı uyguluyor. Erkek çocukları için böyle bir yasağı yok.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Views:
73
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: