Türkiye’nin En Sansasyonel Yasak Aşkı Hülya Avşar ve Tanju Çolak İlişkisinde Yaşanan İlginç Detaylar

Hülya Avşar’ın Tanju’nun eşine telefon etmesine ne diyorsunuz? Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilen Hülya Avşar, tacı …

Hülya Avşar’ın Tanju’nun eşine telefon etmesine ne diyorsunuz?

Türkiye’nin en güzel kadınlarından biri olarak kabul edilen Hülya Avşar, tacı elinden alındıktan sonra çok daha büyük bir şöhrete sahip olmuştu. Türk Sineması’nın aranan yüzüydü ve geleceğin assolisti olmak için de hazırlanıyordu.

Bir de Galatasaray’ın efsane futbolcusu Tanju Çolak vardı ki, memleketin dört bir yanında gol kralı olarak anılmaya başlamıştı bile. Samsunspor’dan Galatasaray’a geçmesiyle birlikte başarısı ve ünü katlanarak artmıştı.

Hülya Avşar o dönem Coşkun Sabah’la duygu yoğunluğu yüksek bir ilişki içerisindeydi. Ünlü ud sanatçısıyla müzik çalışmaları yapmak için tanışmış ve kısa sürede aşk yaşamaya başlamışlardı.

Ancak bu aşk Coşkun Sabah’ın askere gitmesiyle sekteye uğradı. Elinde bir tomar jetonla askere giden Coşkun Sabah, Hülya’yı her fırsatta arıyor ama anne Emral Avşar tarafından “Evde yok” cevabıyla karşılaşıyordu. Coşkun’un bu çabaları askerlik boyunca boşa gitti.

Nitekim bir süre sonra Hülya Avşar’ın bir iş adamıyla birlikte olduğu gazetelerde boy boy yer almıştı. Üstüne bir de İbrahim Tatlıses dedikodusu çıktı ama onun gerçek aşkı futbol dünyasının yıldızı Tanju Çolak oldu.

Samsunspor’da oynarken verdiği ilk röportajında en büyük üç hayali soruldu Tanju’ya. Tanju Çolak’ın cevapları hem şaşırtıcı hem de netti: “1- Güzel bir spor araba 2- Benzin istasyonu sahibi olmak, 3- Hülya Avşar

Hülya Avşar’a olan hayranlığını dile getirdiğinde henüz bekardı Tanju Çolak. Ancak ilişkileri başladığında Tanju evlenmiş, hatta eşi Aysu Hanım’la bebek bekliyorlardı.

Bir gün Suadiye’deki bir apartman binasına önce Hülya Avşar’ın, sonra da Tanju Çolak’ın girdiğini görüyor mahalledekiler. Bu ilginç magazin olayına tanık olan mahalleli, hemen Hafta Sonu gazetesini arıyor ve olay yerine bir muhabir çağrılıyor.

Yılın bu magazin olayını kaçırmayan muhabir tabii hemen ikilinin apartmandan çıkarken fotoğraflarını çekiyor. İkilinin buluştuğu apartman dairesi de sanatçı Semiha Yankı’ya ait ve evde Orhan Gencebay’ın eşi Sevim Emre de var.

Tanju ve Hülya aşkı bu şekilde patlak veriyor ve bir şekilde ikili, aynı fotoğraf karesine girmekten imtina etmiyor. Hatta bir şehir efsanesine göre Aysu Hanım bu ikiliyi birlikteyken basıyor ama bu konu hiçbir zaman kesinlik kazanmadı.

Bir şekilde zina davası açılıyor ve Hülya Avşar mahkemeye çıkıyor. Mahkemedeki savunmasını da “Biz Tanju Çolak ile ileri derecede arkadaşız” şeklinde yapıyor.

Aysu Hanım tüm bu ihaneti sineye çekiyor ve Tanju Çolak ile olan evliliğini devam ettiriyor. Hatta gazetelere “Hülya hamile kalırsa Çolak soyadını alamaz, oturur kendi bakar” şeklinde açıklamalarda bulunuyor.

Tanju Çolak ise hızla çıktığı kariyer merdivenlerini bir o kadar hızla inmeye başlıyor. Fenerbahçe’ye transfer olması büyük bir tepkiyle karşılanıyor, Araç kaçakçılığı yüzünden birkaç kez hapse giriyor

İkili bu gelişmelerden sonra 3 seneye yakın süren ilişkisine noktayı koyuyor. Hatta Hülya Avşar, Aysu Çolak’ı arayıp “Ben bir hayvanlık yaptım, çok pişmanım, senden özür diliyorum. Gencim, hata yaptım, aşık oldum. Onun için de senden özür diliyorum” diyor

Tanju Çolak ise yıllar sonra verdiği bir röportajda “Medeni durumumuz uygun olsaydı Hülya ile evlenebilirdik. Ama ondan kaynaklı bir sebeple evlenmedik. İlişkimiz Hülya yüzünden bitti.” şeklinde bir itirafta bulunuyor.

İkili yıllar sonra sadece bir kez karşılaşıyor ve el sıkışıp selamlaşıyorlar. Türkiye’nin en sansasyonel yasak aşkı da böylece tarihin tozlu sayfalarına kazınıyor.

Views:
32
Article Categories:
Komik Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.